Menu
Zamknij

Dead Space 2 (Xbox 360)

Gry Xbox 360

Opis

Dead Space 2 to kontynuacja wysoko ocenianego survival horroru studia Visceral Games z 2008 roku, przygotowanego na zlecenie Electronic Arts. Gra proponuje równocześnie tryb dla jednego gracza, jak i rodzaj rozgrywki sieciowej.

Akcja opisywanej produkcji rozgrywa się trzy lata po wydarzeniach z pierwowzoru. Główny bohater, Isaac, leczy swoje skołatane nerwy na ogromnej stacji kosmicznej "Sprawl" zlokalizowanej w pobliżu jednego z księżyców Saturna. Niestety, mimo że wspomniany inżynier jeszcze nie doszedł całkiem do siebie, to znów przyjdzie mu się zmierzyć z Necromorphami. Paskudztwa ponownie zaatakowały i postanowiły wybić wszystkich mieszkańców tej przeuroczej koloni. Przez całą grę Isaac będzie naocznym świadkiem rozprzestrzeniania się potworów i postępującej czystki.

nowe otoczenie będzie ma zupełnie inny charakter, niżeli statek znany z Dead Space. Sprawl to kolonia, więc znajdują się na niej takie wnętrza jak sklepy, kościół czy szpital. Poza tym większość lokacji nie jest, jak wcześniej, zamknięta.

Poważne zmiany zaszły w temacie serwowania kolejnych dawek horroru prosto do bielizny gracza. W Dead Space, Isaac cały czas był nękany - w "dwójce" ekipa Visceral Games postanowiła zmienić podejście i wykorzystać teorię rollercoastera. W trakcie zwiedzania Sprawl Isaac będzie miał chwile, gdy kolejne potwory będą padać przed nim jak muchy i sytuacja będzie wydawała się być pod kontrolą. Wszystko to tylko po to, żeby uśpić czujność gracza i nagle przyprzeć go do ściany, zmusić go do walki o przeżycie, a także rozpaczliwej obrony każdego punktu zdrowia.

W Dead Space 2 bohater stał się mocnym człowiekiem z charakterem - rozmawia z innymi postaciami i komentuje sytuacje. Na pokładzie Sprawl spotkamy dużo osób, które zlecą nam zadania. Początkowo Isaac chętnie będzie pomagać potrzebującym, jednak z czasem zacznie go to irytować, co zaowocuje złośliwymi tekstami z jego strony.

Projektanci Visceral Games przygotowali nową galerię deformacji ludzkich ciał. Jednym z nowych stworów są... Małe dzieci z oderwanymi ustami, zamkniętymi oczami i długimi szponami. W ciemności będą zdradzać je jedynie połyskujące zęby ułożone w złowieszczy uśmiech. W kolejce czeka także stwór wyglądający z daleka na sam szkielet z przerośniętym pazurami. Jednak jeżeli zbliżymy się do niego, momentalnie przekonamy się o jego ukrytej broni - przełyku. Tak, właśnie zwisającym luźno przełykiem Isaac może zostać złapany przez tego Necromorpha i zostać przyciągniętym do swego oprawcy. Na koniec zostali Stalkerzy - istoty, które nieśmiałym ćwierkaniem zwabiają do siebie swoje przyszłe ofiary. Ich sztuczka polega na tym,z zasady w pobliżu jednego z nich czai się cała chmara jego pobratymców, którzy wyłącznie czekają, aby przebić na wylot jakieś biedne ludzkie ciało...

Wielu graczy narzekało, że w poprzedniej części przygód Isaaca Plasma Cutter zbyt wyjątkowo wyróżniał się mocą spośród pozostałych broni. Twórcy postanowili ulepszyć resztę arsenału, pozostawiając Cutter takim, jakim był. Ponadto w rękach Isaaca znajdą się takie nowe zabawki jak chociażby Javelin Gun, który umożliwia przybijanie Necromorphów do ścian.

W Dead Space 2 pukawki nie służą tylko do unicestwiania kolejnych przeciwników, lecz także od walki z grawitacją. Isaac oprócz odbijania się, może także dryfować w przestrzeni. W takiej sytuacji, aby wrócić do ściany będziemy musieli strzelać w przeciwnym kierunku i zdać się na powstałą przy tym siłę odrzutu.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinię

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.