Menu
Zamknij

Tomb Raider (Xbox 360)

Gry Xbox 360

Opis

Gra Tomb Raider to swoisty restart marki. Lara otrzyma zupełnie nową biografię, a jej przeżycia na nowo zdefiniują jej charakter, a także motywację.

Przygoda zacznie się na statku Endurance, gdzie 21 letnia Lara Croft wchodzi w skład ekspedycji wyławiającej zaginione skarby u wybrzeży Japonii. Z niewyjaśnionych przyczyn okręt rozbija się o skały, a bohaterka, wraz z resztą ocalałych, musi walczyć o przetrwanie na zagadkowej wyspie.

To właśnie walka o przetrwanie ma być tematyką przewodnim nowego Tomb Raidera. Grę zaczniemy praktycznie od zera – bez broni, przydatnych, przedmiotów... I umiejętności. Poprzez całą grę będziemy uczyć się i robić wszystko, żeby poradzić sobie na nieprzyjaznym lądzie. Do pokonania wielu przeszkód konieczne będzie korzystanie z podstawowych zasad fizyki (na przykład manewrowanie ciężarkami) oraz żywiołów (ogień i woda). Zebrane przedmioty będzie można integrować w celu poręcznego ich wykorzystania, a wraz z postępami w historii Lara poznawać będzie kolejne sztuczki i umiejętności pozwalające jej przeżyć. Niezbędne będzie dbanie o podstawowe zapotrzebowania, takie jak jedzenie i picie.


Tomb Raider oferować ma nieporównaną dotąd w linii swobodę. Wyspa nie będzie w pełni otwartym światem, lecz będzie jednak na tyle znaczna, że studio Crystal Dynamics zdecydowało się na zaimplementowanie systemu szybkiego przemieszczania się. Dzięki specjalnym obozom będzie można nie tylko prędko powrócić do odkrytych miejsc, ale także zintegrować lub naprawić posiadane przedmioty.

Kolejną sporą zmianą w kolekcji będzie także zupełnie nowy system walki. Ideę automatycznego namierzania celu wyrzucono do kosza, a zamiast tego wprowadzono konieczność samodzielnego celowania, przy jednoczesnym prowadzeniu ostrzału. W starciach pomagać ma m.in. System osłon.

  • restart firmy
  • walka o przetrwanie tematyką przewodnim gry
  • korzystanie z podstawowych zasad fizyki
  • nieprzeciętna dotąd w linii swoboda
  • zupełnie nowy system walki

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinię

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.